Publikacje

Artykuły

 • KONCERT EDUKACYJNY "W KRAINIE BAJEK" wyróżnione

  W dniu 24.09.2018, w Sali Kominkowej Domu Kultury 13 MUZ (Pl. Żołnierza Polskiego 2) odbędą się dwa koncerty „W krainie bajek” ( pierwszy o godz. 11.00, drugi o godz. 12.00, godzina do wyboru) organizowane przez Fundację Strefa Melomana. Projekt koncertu „W świecie bajek” jest skierowany do dzieci ze szkół podstawowych. Na koncertach usłyszeć więc będzie można muzykę z bajek, która często opiera się na motywach muzyki poważnej. Koncerty poprowadzone będą przez animatora, który poprowadzi je w myśl zasady „uczyć bawiąc”. Podczas koncertu poruszone zostanie również zagadnienie właściwego zachowania na koncertach. Wystąpią również profesjonalni, wykształceni muzycy i wokaliści. Chcemy także włączyć dzieci do czynnego udziału w koncercie, co spowoduje właściwie współtworzenie wydarzenia przez artystów i uczniów Na zakończenie zaprosimy dzieci do wspólnego śpiewania. Nie zabraknie również drobnych nagród.

  Czytaj Więcej o: KONCERT EDUKACYJNY "W KRAINIE BAJEK"
 • 8 Powodów, dla których należy słuchać więcej muzyki klasycznej

    Czy to prawda, że słuchanie muzyki klasycznej jest dla Ciebie dobre? Przyglądając się niektórym badaniom naukowym przeprowadzonym w ostatnim czasie, muzyka klasyczna przynosi korzyści. Wyniki badań pokazują, że istnieje wiele korzyści dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego. Może stymulować mózg, poprawić sen, zmniejszyć stres, a także wzmocnić układ odpornościowy. Oto 8 powodów, dla których powinieneś słuchać więcej muzyki klasycznej, o wiele częściej niż to co prawdopodobnie robisz teraz.

  Czytaj Więcej o: 8 Powodów, dla których należy słuchać więcej muzyki klasycznej
 • Nowy projekt, Cykl Preludium Talentów wyróżnione

  Każdy, kto wybiera się do Filharmonii, musi się przygotować na to wydarzenie w odpowiedni sposób - włożyć elegancki garnitur, dobrać torebkę do butów, przyjść odpowiednio wcześnie, żeby się nie spóźnić, i można wymieniać tak dalej i dalej. Ostatecznie w momencie rozpoczęcia koncertu dochodzi do wyczekiwanego występu orkiestry i możemy dać się ponieść ulotnej muzyce tworzonej niepowtarzalnie tu, i teraz. 

  Czytaj Więcej o: Nowy projekt, Cykl Preludium Talentów